Ders Kaynakları ve Gereklilikleri Hakkında! 2017 Güz

1- Araştırma Yöntemleri-1 Dersini Alan Öğrenciler, ders kaynakları ve gereklilikleri sütunundaki kaynakları inceleyebilirler. Öğrenciler, bu dönem, sinema çözümlemesi yöntemi bağlamında SİNEFİLOZOFİ: KUROSAWA’NIN DÜŞLERİNDE SİNEFİLOZOFİK BİR YOLCULUK kitabını okuyacaklar. Bunun dışında, bilim, sanat ve felsefe ilişkisine dair bir yöntem kitabı olarak Johan Lehner’in Proust bir Sinirbilimciydi kitabını okumak zorundalar. Bunun dışındaki ders materyalleri web sayfamda bulunmaktadır. Öğrencilere materyallere erişim şifresi derste verilecektir. İzlenecek filmler her hafta derste söylenecektir.

2- Sosyoloji dersini alan öğrencilerin ders kitabı, Anthony Giddens’in Sosyoloji kitabıdır. Bu kitap dışındaki kaynakça web sitemde  ders kaynakları ve gereklilikleri bölümünde bulunmaktadır. İzlenecek filmler her hafta öğrencilere söylenecektir.

3- İletişim Tarihi dersini alan öğrenciler Harari’nin Sapiens kitabını öncelikle okuyacaklardır. Bundan sonra Osmanlı’da İletişimin Diyalektiği okunacaktır. Diğer kaynakçalar ders kaynakları ve gerekliliklerinde yazmaktadır. Filmler her hafta söylenecektir.

4- İletişim Sosyolojisi dersini alan öğrenciler, John B. Thompson’un Medya ve Modernite kitabını okuyacaklardır. Diğer kaynaklar ve izlenmesi önerilen filmler web sitesinde yazmaktadır.

Önceki yazı
Sonraki yazı

Yorum Yaz

E-postanız görünmez. işaretli alanlar gereklidir. *

*

Scroll To Top